Zasłużony remis

Podziałem punktów zakończył się mecz 22 kolejki IV ligi wielkopolskiej północ Grom Plewiska - Lubuszanin Trzcianka 1:1 (1:0). Prowadzenie dla gospodarzy w 11 minucie uzyskał Jakub Smura, wyrówujące trafienie uzyskał w 61 minucie Michał Wawszczak.

Grom Plewiska Lubuszanin Trzcianka 1 1

Od samego początku zażarty mecz. Zawodnicy jednej i drugiej drużyny nie odkładali nogi. W 10 minucie boisko opuścił Wojciech Szwedek, którego zastąpił Marcin Urbański. Jak się okazało po meczu kontuzjowany zawodnik Lubuszanina z nogą w gipsie!!!

W 11 minucie w pierwszej akcji po urazie kontuzjowanego gracza zaskujące uderzenie na bramkę oddał Jakub Smura i gospodarze objęli prowadzenie. Podopieczni Jarosława Feciucha nie mogli znależć odpowiedniej recepty na grę. Miejscowi próbowali podwyższyć prowadzenie w 18 minucie Maciej Waskowski uderzył obok bramki. Jeszcze w pierwszej połowie na bramkę Szymona Nowackiego strzelił Jakub Mleczak bez powodzenia. Do przerwy jednobramkowe prowadzenie gospodarzy.

rzut wolny Wypusz

Po zmianie stron Lubuszanin zaprezentował się zdecydowanie lepiej . Trzy minuty i trzy dogodne sytuacje pod bramką Gromu. W 47 minucie okazję pod bramką miał Marcin Urbański trafił w bramkarza, w 48 minucie Wojciech Wypusz obok bramki i w 49 minucie ponownie Wojciech Wypusz z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Miejscowi z dogodną sytuacją bramkową w 50 minucie po uderzeniu Macieja Waskowskiego Bartosz Gibasiewicz z udaną interwencją.

W  61 minucie podopieczni Jarosława Feciucha przeprowadzili ładną akcję. Precyzyjne dośrodkowanie Wojciecha Wypusza i kapitane uderzenie Michała Wawszczaka i bramkarz Gromu Szymon Nowacki bez szans. Następna akcja meczu to ponownie dośrodkowanie Wojciecha Wypusza jednak tym razem Michał Wawszczak strzelił tuż obok bramki. Najlepszą okazję dla gospodarzy w II części miał Adrian Napierała, ale w sytuacji sam na sam z Bartoszem Gibasiewiczem trafił w słupek.

W końcowych fragmentach meczu kilka dogodnych szans dla jednej i drugiej drużyny ale wynik nie uległ zmianie.

Ostatecznie mecz zakończony remisem 1:1. IV- ligowe zawody bardzo dobrze prowadził sędzia Maciej Ziółkowski z Konina, który brany jest pod uwagę do awansu do wyższej klasy rozgrywkowej