Odwołano sparing i trening seniorów Lubuszanina

MKS Lubuszanin Trzcianka podjął decyzję o odwołaniu czwartkowego treningu pierwszego zespołu Lubuszanina oraz o odwołaniu sobotniego meczu sparingowego z Notecią Czarnków, który wcześniejszą decyzją był zamknięty dla kibiców. Jak poinformował trener Jarosław Feciuch, zawodnicy otrzymają indywidualne rozpiski treningowe. Natomiast Zarząd klubu niebawem podejmie kolejne decyzje dotyczące treningów seniorów.

Wielkopolski ZPN zwrócił się także do wszystkich podmiotów prowadzących szkolenie piłkarskie w regionie o powstrzymanie się od organizacji jednostek treningowych i meczów sparingowych w okresie zawieszenia rozgrywek.

Podjęta we wtorek decyzja Związku o zawieszeniu rozgrywek była jedną z pierwszych tego typu w kraju w odniesieniu do zawodów sportowych niemających charakteru imprezy masowej. W ślad za Wielkopolskim ZPN poszło wielu organizatorów zajęć sportowych. Cieszymy się, że w obliczu wyjątkowej sytuacji, zdecydowana większość klubów ze zrozumieniem przyjęła odpowiedzialność, jaka ciąży na nas wszystkich.

Zawieszenie rozgrywek nie obejmuje treningów oraz meczów sparingowych, które w związku z podjętą decyzją, zaczęto masowo organizować. Jak informuje WZPN, nie posiada on możliwości, by zabronić klubom organizowania tych aktywności. Z uwagi na niezwykle dynamiczną sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce, zachęca jednak wszystkich do odwołania wszelki działań związanych ze szkoleniem piłkarskim. Wielkopolski ZPN rekomenduje klubom odwołanie wszystkich treningów oraz sparingów, jakie mają się odbyć w najbliższych kilkunastu dniach.

Rekomendacja to apel nie tylko Związku, ale i licznego grona aktywnych członków środowiska piłkarskiego w Wielkopolsce - zawodników, trenerów, działaczy - którzy wcześniej podjęli decyzję o powstrzymaniu się od zajęć. Liczne sygnały, które docierają z klubów, utwierdzają władze Związku w przekonaniu, że jest to właściwa droga.

Sport nie jest enklawą wolną od choroby i ryzyka zarażenia. Znany jest przypadek objęcia kwarantanną licznej grupy młodych zawodników w Polsce. Przypadki wykrycia koronawirusa u sportowców szybko się mnożą. Wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych nie jest paniką, a być może pozwoli na szybszy powrót do normalnego funkcjonowania i wznowienia rozgrywek.

Patroni medialni

lubuszaninfutbolowo3

tvl trz

 

licznik odwiedzin Joomla