08.08.2019

Sesja fotograficzna MKS Hydro Lubuszanin Trzcianka, moda na Lubu trwa, nowa jakość Lubuszanina

sesja fotograficzna

Na stadionie OSIR Trzcianka została przeprowadzona sesja fotograficzna MKS Hydro Lubuszanin Trzcianka.

Trzcianecki Lubuszanin zapraszamy zarówno na stadion przy Piotra Skargi jak również na spotkania wyjazdowe. Wspomóż Lubuszanina dopingiem bądż z zespołem.

---------------------------------------------------------------------------------------------

W najbliższą sobotę 10 sierpnia ruszają rozgrywki IV ligi wielkopolskiej. MKS Hydro Lubuszanin Trzcianka zagra w Tarnowie Podgórnym z miejscową Tarnovią. Kilka pytań w rozmowie z trenerem Jarosławem Feciuchem

Jarosław Feciuch Krzysztof Grzyśnik

Rozpoczyna się niedługo nowy sezon, ale w pamięci jest jeszcze ten poprzedni?

W pamięci jest, ale myślimy już o przyszłym sezonie, który startuje w najbliższą sobotę. Czeka nas ciężki wyjazdowy mecz do Tarnowa Podgórnego. Uważam że jesteśmy dobrze przygotowani do zbliżającego się sezonu i będziemy dobrą wizytówką Miasta oraz Klubu.

Jak wyglądały przygotowania do sezonu? Może kilka słów na temat spotkań kontrolnych, które rozegraliście.

Po długim i ciężkim sezonie mieliśmy bardzo krótką przerwę , gdzie zawodnicy mieli trochę odpocząć od piłki oraz wyleczyć urazy. Następnie 10 lipca rozpoczęliśmy przygotowania , które odbywały się na trzcianeckich obiektach , trenowaliśmy 4 razy w tygodniu oraz rozegraliśmy 7 meczów kontrolnych. Rywale byli bardzo zróżnicowaniu od 2 ligi do ligi okręgowej , zależało mi na dużej ilości gier kontrolnych ze względu na duże zmiany personalne w zespole. Z każdym meczem zawodnicy się poznawali, ja miałem okazję przyjrzeć się nowym zawodnikom na różnych pozycjach i w różnym ustawieniu i w większości meczów wyglądało to bardzo dobrze. Przed nami został ostatni tydzień przygotowań i w najbliższą sobotę chcemy dobrze rozpocząć sezon .

W kadrze nastąpiły pewne zmiany. Jakie konkretnie?

Tak, duże zmiany kadrowe nastąpiły po zakończonym sezonie. Więc budujemy nowy zespół. Z zespołu z zeszłego sezonu nie zobaczymy już Wojciecha Szwedka , Radosława Barabasza, Orlando Kpassy, Guilherme, Mateusza Bany, Dawida Zielińskiego, Łukasza Cyruka, Eryka Krysztopowicza, Jonasza Górznego. Nowymi zawodnikami zostali natomiast Łukasz Benedykciński  z Lecha II Poznań, Vadym Dmytroczenko (Ukraina) z KS Westrterhausen (Niemcy), Giga Memedlidze (Gruzja) z Olimpika Donieck (Ukraina), Bartosz Wrzosek z Start Radziejów, Piotr Przygocki z Miedzi Legnica , Adrian Pietrowski z Orkanu Śmiłowo, Michał Pakuła ze Stilonu Gorzów. Liczę także na powrót do pełni zdrowia naszych czołowych zawodników Krystiana Feciucha i Błażeja Nowaka, którzy będą potężnym wzmocnieniem naszego zespołu.

Lubuszanin Trzcianka jesień 2019

Nie obawia się trener, że zmiany w składzie spowodują, że minie sporo czasu zanim drużyna zgra się ze sobą?

Nie będę szukał wytłumaczenia, robimy wszystko abyśmy od pierwszej kolejki wyglądali jak najlepiej nie tylko na zdjęciu, ale także na boisku. Wierzę, że się nam to uda i kibice z Trzcianki będą mieli możliwość oglądać zespół, który gra efektownie i efektywnie od pierwszej kolejki .

Biało-niebiescy to w Trzciance marka. Trudno sobie poradzić z presją? Wszyscy w mieście liczą na dobry wynik.

Presję to ma lekarz, który ratuje życie przy stole operacyjnym. Oczywiście, że oczekiwania są w każdym sporcie i na każdym poziomie, trzeba się do tego przyzwyczaić i nauczyć się z tym grać. Zawsze będzie ktoś czegoś więcej od nas oczekiwać. Sami przecież od siebie sporo wymagamy, ale należy pamiętać, że gra najlepiej wychodzi gdy bawimy się tym sportem i sprawia nam to przyjemność. Moim zadaniem jest to aby tzw.presję przekuwać w motywację i aby pomogła zawodnikom lepiej grać i się rozwijać .

Jakieś słowa do kibiców przed początkiem sezonu?
Bądżcie z nami , wspólnie osiągniemy więcej . Zapraszam na wszystkie mecze Lubuszanina Trzcianka .

Nowy Lubuszanin Trzcianka jesień 2019

06.08.2019

Spotkanie organizacyjne w Poznaniu

IV liga startuje w sobotę, natomiast w Poznaniu odbyło się spotkanie z przedstawicielami klubów  Poruszone zostały wszelkie kwestie organizacyjne, na ręce działaczy przekazano symboliczne licencje, a także upominki i vouchery na sprzęt sportowy 1500 zł dla każdej druzyny od partnera technicznego Wielkopolskiego ZPN.

lubuszanin licencja

05.08 2019

Szkolenie II- ligowego sędziego Macieja Pelki z Trzcianki dla juniorów i seniorów Lubuszanina

Od 1 czerwca weszły w życie nowe przepisy gry w piłkę nożną. W związku z tym w poniedziałek w sali konferencyjnej Hotelu Ajaks odbył się bardzo ciekawy wykład II- ligowego sędziego Macieja Pelki, czołowego sędziego Kolegium Sędziów Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej o wprowadzonych zmianach w przepisach gry.

szkolenie Maciej Pelka

Zmiany w przepisach gry w piłkę nożną, które weszły w życie od 1 czerwca 2019

Zagranie ręką. Gol strzelony przypadkowo ręką nie będzie uznany. Każde zagranie futbolówki tą częścią ciała będzie karane. Niezależnie od intencji gracza. Nie można też zwiększać powierzchni ciała, np. trzymając ręki nad głową, ani powodować, by piłka przy upadaniu uderzyła w górną kończynę zawodnika.

Trener i sztab szkoleniowy. Żółtą, bądź czerwoną kartką w trakcie spotkania może zostać ukarany już nie tylko piłkarz. Jeśli arbiter uzna za słuszne, może także pokazać kartonik trenerowi lub innej osobie ze sztabu szkoleniowego. Wciąż aktualne są ostrzeżenia oraz odesłanie z murawy.

Rzut monetą. Do tej pory, dzięki sędziowskiemu rzutowi monetą przed startem spotkania, jednej z drużyn przydzielano wybraną murawę, druga za to rozpoczynała mecz. Teraz sytuacja będzie wyglądać inaczej. Zespół, który "wygra" rzut monetą, zadecyduje, czy woli pierwszy kopnąć futbolówkę, czy wybrać dla siebie stronę boiska.

Zmiana zawodnika. Nowe przepisy dotkną również zmian piłkarzy w trakcie spotkania. Zawodnik, który będzie miał opuścić boisko, musi to zrobić najbliżej linii bocznej lub końcowej.

Uderzenie sędziego. Jeśli w trakcie meczu arbiter zostanie przypadkiem trafiony futbolówką, gra zostanie przerwana. Mecz będzie wznowiony po rzucie sędziowskim.

Mur. W przypadku rzutu wolnego, ustawiający się do niego piłkarze, muszą zachować między sobą odległość jednego metra. Przepis ten obowiązuje, gdy bramki zamierza "bronić" trzech lubi więcej zawodników.

Rzut wolny. Stały fragment gry może zostać wykonany szybko, jeszcze przed pokazaniem przez arbitra żółtego, czy czerwonego kartonika. Sędzie dany kartonik może wyciągnąć już po oddaniu strzału.

Rzut karny. W przypadku "jedenastki" golkiper, może stać na linii bramkowej tylko jedną stopą.

Przypomnijmy że sędzia Maciej Pelka z Trzcianki sędziował jako główny mecz w Polkowicach II ligi pomiędzy miejscowym Górnikiem Polkowice - Błękitni Stargard 1:2 i otrzymał bardzo dobre noty. Teraz w najbliższą sobotę mecz II ligi w Toruniu z udziałem Macieja Pelki jako głównego gdzie miejscowa Elana będzie podejmowała Olimpię Elbląg. Życzymy powodzenia w kolejnym meczu i awansu. 

 

Patroni medialni

lubuszaninfutbolowo3

Akademia Lubuszanin Trzcianka

tvl trz

 

Wspierają nas

78208510 3872596019433136 8858079244354322432 n

Hydro 

 • Gmina Trzcianka
 • Hydro Extrusions
 • Hotel Ajaks
 • Trzcianeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego
 • PHU Czesław Bakinowski
 • Doradca Finansowy Antoni Rogala
 • ZIK Trzcianka
 • Firma Transportowa Veskez
 • Farmutil Henryk Stokłosa
 • Firma MAC Śliwiński
 • Lubmor Sp. z o.o.
 • Hurtownia Owocowo-Warzywna. FH. Robert Polański
 • Gabinet rehabilitacji Damian Karpiński
 • Gummi-Welz Polen Sp. z o.o.
 • Kolortec malowanie proszkowe
 • Vilmax Artur Malenta
 • Amico PHU Renata Szymańska 
 • BricoMarche Trzcianka