Efektowna wygrana na zakończenie sezonu

Ostre strzelanie Lubuszanina w Pniewach i wicemistrzostwo IV ligi

Sokół Pniewy - Lubuszanin Trzcianka 1:5 (0:1)

Marcin Chorzępa 64' dla Sokoła - Radosław Barabasz 10', Jakub Czapliński 70', Orlando Kpassa 75', Kacper Grygier 80', Mikołaj Łuczak 90' dla Lubuszanina

Lubuszanin Trzcianka

Skład Lubuszanina Trzcianka: Jonasz Górzny- Radosław Barabasz, Dawid Zieliński, Eryk Krysztopowicz, Jakub Czapliński (75' Mikołaj Łuczak), Wiesław Natkaniec, Piotr Ziopaja (46' Łukasz Cyruk) , Kacper Grygier, Paweł Iwanicki (46' Wojciech Szwedek), Guilherme (63' Paweł Wicher), Orlando Kpassa

Podopieczni Jarosława Feciucha dzięki efektywnej wygranej w Pniewach z miejscowym Sokołem 5:1 zapewnili sobie wicemistrzostwo IV ligi. Od 10 minuty Nasza drużyna prowadziła po uderzeniu z rzutu wolnego autorstwa Radosława Barabasza. Wyrównanie nastąpiło w 64 minucie i trafieniu Marcina Chorzępa. Ostatnie dwadzieścia minut spotkania to popis gry Lubuszanina. Na listę strzelców wpisali się odpowiednio Jakub Czapliński w 70', Orlando Kpassa w 75', Kacper Grygier w 80', Mikołaj Łuczak w 90'. Biało-niebiescy mecz kończyli w dziesiątkę po drugiej zółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla wprowadzonego po przerwie Łukasza Cyruka.

38 kolejka wyniki

38 kolejka tabela końcowa

Mistrzem IV ligi Nielba Wągrowiec, wicemistrzem Lubuszanin Trzcianka, na trzecim miejscu Unia Swarzędz. Nielbie Wągrowiec gratulujemy awansu do III ligi. Nasza drużyna uplasowała się na bardzo dobrym drugim miejscu w tym długim wyczerpującym sezonie. Z pewnością szkoda, że nie udało się zająć miejsca premiowanego awansem. Nie bez wpływu na końcowy wynik między innymi kontuzje kluczowych graczy Błażeja Nowaka, Krystiana Feciucha. Podopieczni Jarosława Feciucha pokazali charakter do samego końca o czym świadczy choćby ostatnia kolejka wygrana z beniaminkiem z Pniew i wygrana 5:1. Dzięki temu rozstrzygnięciu status IV- ligowca utrzymała Warta Międzychód rzutem na taśmę warciarze w ostatniej 38 kolejce sezonu w Trzemesznie 4:1.

Lubu gol z Victoriamks lubu

Spadek z IV ligi wielkopolskiej : Sokół Pniewy, Krobianka Krobia, Olimpia Koło, Zjednoczeni Trzemeszno. Awans do IV ligi wielkopolskiej: TPS Winogrady Poznań, Victoria Ostrzeszów, Pogoń Lwówek.

 

Patroni medialni

lubuszaninfutbolowo3

tvl trz

 

Wspierają nas

78208510 3872596019433136 8858079244354322432 n

Hydro 

 • Gmina Trzcianka
 • Hydro Extrusions
 • Hotel Ajaks
 • Trzcianeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego
 • PHU Czesław Bakinowski
 • Doradca Finansowy Antoni Rogala
 • ZIK Trzcianka
 • Firma Transportowa Veskez
 • Farmutil Henryk Stokłosa
 • Firma MAC Śliwiński
 • Lubmor Sp. z o.o.
 • Hurtownia Owocowo-Warzywna. FH. Robert Polański
 • Gabinet rehabilitacji Damian Karpiński
 • Gummi-Welz Polen Sp. z o.o.
 • Kolortec malowanie proszkowe
 • Vilmax Artur Malenta
 • Amico PHU Renata Szymańska