Ciężko wywalczone zwycięstwo

Lubuszanin Trzcianka - Zjednoczeni Trzemeszno 2:1 (1:1)

13' Mateusz Bany, 82' Michał Wawszczak (rzut karny) dla Lubuszanina - 29' Adam Niedzielski dla Zjednoczonych 

Lubuszanin Trzcianka Zjednoczeni Trzemeszno

Skład Lubuszanina Trzcianka: Konrad Syldatk - Mateusz Bany, Adam Śniegowski (46' Olekseii Tsapenko), Dawid Zieliński, Krystian Feciuch, Mikołaj Łuczak (64 Orlando Kpassa), Wojciech Szwedek, Kacper Grygier (71' Michał Wawszczak), Paweł Iwanicki, Łukasz Cyruk (75' Eryk Krysztopowicz), Paweł Iwanicki, Paweł Wicher

Przed meczem uczczono 100-lecie odzyskania niepodległości. Z tej okazji przed spotkaniem odegrany został Hymn Polski.

HYMN

Od samego początku przewaga lidera IV- ligowej tabeli. Już w 8 minucie pierwszy strzał kapitana Lubuszanina Pawła Iwanickiego broni Tomasz Wachowiak. W 13 minucie zamieszanie pod bramką gości z bliskiej odległości instynktem strzelca błysnął Mateusz Bany (pierwszy gol w barwach Lubuszanina) i wyprowadził Naszą drużynę na prowadzenie. Nie minęła minuta Paweł Iwanicki stanął przed szansą na drugiego gola w meczu jednak piłkę wybił obrońca gości Paweł Pepliński. W 29 minucie przyjezdni niespodziewanie doprowadzili do wyrównania. Stały fragment gry rzut wolny precyzyjne uderzenie Adama Niedzielskiego z linii pola karnego znalazło drogę do siatki. W odpowiedzi w 36 minucie strzał z rzutu wolnego Wojciecha Szwedka pewnie broni Tomasz Wachowiak. Do przerwy remisowo.

Po zmianie stron goście chcieli utrzymać korzystny rezultat. Gracze z Trzemeszna przeszkadzali w grze, często faulowali. Mecz walki, nikt nie odstawiał nogi, dużo fauli jednak cały czas pod dyktando Lubuszanina. Kolejne próby Pawła Iwanickiego, Krystiana Feciucha, Orlando Kpassa, Michał Wawszczaka udanie w bramce gości interweniował Tomasz Wachowiak - bezprzecznie najlepszy gracz gości. Okres przewagi wykorzystany w 84 minucie. W polu karnym faulowany Paweł Wicher. Skutecznym egzekutorem jedenastki Michał Wawszczak.

gol Wawszczaka

Sędzia spotkania Mikołaj Kalinowski z Kruszewa doliczył 7 minut. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie. To był trudny pojedynek najważniejsze że zwycięski potwierdził  po meczu trener Lubuszanina, Jarosław Feciuch. Nasza drużyna utrzymała fotel lidera jako jedyna nie straciła jeszcze punktu u siebie osiem meczów osiem zwycięstw !!!

Powiedzieli po meczu

Mateusz Bany zawodnik Lubuszanina Trzcianka

Mecz z tych w którym trzeba być do końca skoncentrowanym i walczyć na 120% co prawda goście nie stworzyli sobie za dużo sytuacji, ale to my musimy właśnie w takich meczach zachowywać jeszcze więcej spokoju pod bramka i być bardziej skuteczni, gdy wygrywamy zawsze gra nam sie lepiej. Cieszy w końcu strzelona bramka a jeszcze bardziej zwycięstwo i podtrzymana passa u siebie

Kacper Grygier zawodnik Lubuszanina Trzcianka

Ciężki mecz, pomimo tego że Trzemeszno jest w drugiej części tabeli postawili wysoko poprzeczkę i tworzyli groźne kontry. My mieliśmy dużo sytuacji jednak cofnięci rywale mądrze się bronili. Bardzo się cieszymy z wygranej, dalej u siebie jesteśmy niepokonani i oby tak dalej. Zostały dwa mecze, zrobimy wszystko żeby je wygrać i zostać na pierwszym miejscu

17 kolejka wyniki

tabela po 17 kol

Czołówka strzelców IV ligi wielkopolskiej
15 - Michalski Jakub (Centra Ostrów Wielkopolski),
14 - Kpassa Orlande (Lubuszanin Trzcianka),
12 - Kuczyński Dawid (Pogoń Nowe Skalmierzyce), Latusek Filip (Polonia Kępno), Majewski Adam (Pogoń Nowe Skalmierzyce),
10 - Antczak Krystian (Unia Swarzędz), Benuszak Krystian (LKS Gołuchów), Pińczuk Gerard (Warta Międzychód), Urbanek Dawid (Kotwica Kórnik),

W następnej XVIII kolejce Lubuszanin zagra na wyjeżdzie we Wrześni. Spotkanie 12- tej drużyny ligowej tabeli miejscowej Victorii z liderem Lubuszaninem Trzcianka zaplanowano na sobotę 17- go listopada początek godzina 13:00

Najbliższy mecz

Hydro Lubuszanin Trzcianka

mecz towarzyski

Błękitni Wronki - Lubuszanin Trzcianka

22.02.2020, godz.17:00

Patroni medialni

lubuszaninfutbolowo3

tvl trz

 

licznik odwiedzin Joomla