Inauguracja kalendarzowa rundy wiosennej IV ligi w Obornikach na remis

Duże emocje w spotkaniu pomiędzy Spartą Oborniki a Lubuszaninem Trzcianka. Gospodarze po 30 minutach prowadzili 2:0, Lubuszanin odpowiedział trafieniami Michała Wawszczaka, Marcina Urbańskiego i Adama Lebiotkowskiego. Miejscowi doprowadzili do wyrównania w doliczonym czasie gry w 95 minucie.

Ostatecznie po emocjonującym meczu Sparta Oborniki zremisowała z Lubuszaninem Trzcianka 3:3

Sparta Lubuszanin

Skład Lubuszanina: Bartosz Gibasiewicz (38' Jan Koźlarek) - Robert Grzymski, Łukasz Broda, Radosław Wącisz, Wiesław Natkaniec (46' Krzysztof Kryg) - Marcin Urbański (75' Kacper Grygier), Wojciech Szwedek, Jakub Budzyń, Mateusz Kosidło (46' Adam Lebiotkowski) - Wojciech Wypusz, Michał Wawszczak

Sparta kontra Lubuszanin

W meczu 17 kolejki o mistrzostwo IV ligi Sparta Oborniki zremisowała z Lubuszaninem Trzcianka 3:3. Spotkanie dostarczyło spodziewanych emocji.

Było wszystko wiele goli zmienność nastrojów i końcowy rezultat polubowny remis.

Początek meczu dla gospodarzy. W 2 minucie grożny strzał Mikołaja Panowicza pewnie broni Bartosz Gibasiewicz. W 3 minucie oborniczanie wychodzą na prowadzenie po samobójczym golu Radosława Wącisza. Pierwsza dogodna sytuacja dla Lubuszanina w 15 minucie sytacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy nie wykorzystał Wojciech Wypusz. W 31 minucie Spartanie podwyższają na 2:0. Mikołaj Panowicz odebrał piłkę Radosławi Wąciszowi i zagrał wzdłuż bramki, a tam wbiegający Dajan Nowak płaskim strzałem nie dał szans Bartoszowi Gibasiewiczowi. Dwie minuty po podwyższeniu prowadzenia podopieczni Jarosława Feciucha wyprowadzają składną akcję. Bramka kontaktowa plasowany strzał tuż przy słupku Michała Wawszczaka i Jacek Wosicki bez szans. Bramkarz Lubuszanina musiał opuścić boisko w 38 minucie po brutalnym faulu Mikołaja Panowicza. Zmiennik wychowanek Jan Kożlarek sprostał wyzwaniu i zaliczył kilka udanych interwencji. Do przerwy jednobramkowe prowadzenie miejscowych.

Rzut wolny dla LubuszaninaMichał Wawszczak przy piłce

Po przerwie Lubuszanin ruszył do ataku i zepchnął gospodarzy do obrony. Okres przewagi wykorzystany dwie piękne akcje i dwa trafienia wychowanków Lubuszanina. Najpierw w 57 minucie kapitalne uderzenie Marcina Urbańskiego. Po trzech minutach Adam Lebiotkowski strzałem w same okienko wyprowadza Lubuszanina na prowadzenie. Swoją szansę na gola w końcówce meczu miał Wojciech Wypusz ale ponownie jak w pierwszej połowie czujny Jacek Wosicki. Nie wykorzystana okazja zemściła się w doliczonym czasie. Wprowadzony Marcin Każmierczak strzałem z 14- go metra nie dał szans Janowi Kożlarkowi.