Początek przygotowań Lubuszanina do rundy wiosennej 10 stycznia (wtorek) OSIR Trzcianka

lubuszanin nowe otwarcie

Podopieczni Jarosława Feciucha przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną 10 stycznia 2017 (wtorek) o godzinie 17:30 na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzciance. Przypomnijmy że Nasza drużyna w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej 2017 rozegra 5 spotkań kontrolnych                 

28 stycznia Lubuszanin Drezdenko - IV liga lubuska (Barlinek)

4 luty Polonia Leszno - IV liga wielkopolska południe (w Poznaniu 10:00)

11 luty Górnik Konin - III liga wielkopolska grupa 2 (w Poznaniu 10:00)

18 luty Pogoń Łobżenica - IV liga wielkopolska północ (w Wągrowcu 13:00)

25 luty Obra Kościan - IV liga wielkopolska południe (w Grodzisku Wielkopolskim)

4 marca - Puchar Polski - Płomień Połajewo - Lubuszanin Trzcianka

11 marca mecz zaległy IV ligi Unia Swarzędz - Lubuszanin Trzcianka

 

Nie mogę doczekać się już rundy wiosennej,             lubię wyzwania
O awansie będą decydować detale. Pozostaje nam tylko dawać z siebie wszystko na treningach i meczach mistrzowskich a czas pokaże gdzie to nas zaniesie

Damian Zamiar bramkarz Lubuszanina TrzciankaNajlepsze zdjęcie sezonu

Z Damianem Zamiarem bramkarzem Lubuszanina Trzcianka rozmawia Robert Pawlikowski

Panie Damianie w rundzie jesiennej Lubuszanin stracił w 15 spotkaniach najmniej w lidze 13 goli. Czujny na przedpolu, pewny w interwencjach to z pewnością udana runda podstawowego bramkarza i drużyny.
To przede wszystkim zasługa całego zespołu, na boisku pierwszym obrońcą jest pierwszy zawodnik w ataku a ostatnim bramkarz. W naszym zespole każdy pomaga sobie nawzajem i dzięki temu mamy takie wyniki. A jak są wyniki to każdy czuje się coraz pewniej
Jak się Pan czuje w Trzciance. Pelikan Niechanowo, w którym ostatnio Pan występował liczył się w walce o II ligę. Teraz niestety inna rzeczywistość.
W Trzciance czuję się bardzo dobrze. Po raz kolejny mogę powiedzieć że atmosfera jest tutaj bardzo dobra. Wiem, że Trzcianka chce się liczyć w lidze a to daje większą motywację na treningach. Pelikan jest teraz innym zespołem. Kiedy drużyna z Niechanowa była faworytem praktycznie w każdym meczu grali tam zawodnicy którzy robili różnicę na boisku i atmosfera w klubie która moim zdaniem jest podstawą do dobrych wyników była bardzo dobra.
Przygotowania do rundy rewanżowej Lubuszanin rozpocznie 10 stycznia. Znani są sparingparterzy z którymi zagra trzcianecka drużyna. Rozumiem że Damian Zamiar będzie kontynuował swoją przygodę z piłką na wiosnę 2017 w Trzciance.
Z klubem z Trzcianki jestem dogadany do końca sezonu tak więc przygotowuję się już przed rozpoczęciem oficjalnych treningów aby ta runda była przynajmniej tak dobra jak ta która jest już za nami
Nieustępliwa walka o awans do III ligi wydaje się będzie do ostatniej kolejki. Czas pokaże który zespół awansuje o klasę wyżej. Zawodnicy Lubuszanina niejednokrotnie podkreślali, że wytężoną pracą można osiągnąć sukces.
Każdy zawodnik z każdej drużyny chce wygrywać mecz za meczem a w tym sezonie jest to dodatkowo trudniejsze ze względu że liga jest na prawdę silna. O awansie będą decydować detale. Pozostaje nam tylko dawać z siebie wszystko na treningach i meczach mistrzowskich a czas pokaże gdzie to nas zaniesie
Pozycja bramkarza dla każdego zespołu jest niezwykle istotna. Z grona 11- tu graczy występujących na boisku to właśnie goalkiper musi zdecydowanie sprostać wyzwaniu. Czuje Pan presję związaną z występem w każdym meczu?
Wyzwaniu musi sprostać cała drużyna razem z rezerwowymi, trenerem i wszystkimi którzy są wokół klubu. Ale zgodzę się że pozycja bramkarza jest specyficzna i nie zrozumie tego do końca ktoś kto nigdy tego nie robił. Presja jest zawsze i bardzo dobrze że jest ale trzeba sobie z nią radzić tak aby dawała dodatkowego kopa na boisku
Wielu bramkarzy niejednokrotnie jest obwinianych za błąd przy interwencjach. Czy potrzebny jest psycholog. Korzysta Pan z tych porad?
Bramkarz jest taką pozycją, że jeżeli zrobi błąd to nie ma już kto tego naprawić dlatego wszystkie błędy są widoczne jak na dłoni. Trzeba umieć sobie z tym radzić i spotkania z psychologiem sportowym to nie jest żaden wstyd wręcz przeciwnie jest to dodatkowa praca nad umiejętnościami które mają poprawić nasze możliwości. Kiedyś pracowałem z psychologiem sportowym, niestety teraz nie mam takich możliwości.
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i nowy rok szczególny czas
Chciałbym złożyć życzenia Wesołych Świąt spędzonych w gronie rodzinnym. Życzenia dla sympatyków i mieszkańców Trzcianki na nadchodzący nowy rok. Nie mogę doczekać się już rundy wiosennej, lubię wyzwania. Zdrowia i zadowolenia z Lubuszanina.
Dziękuję za rozmowę.
Dziękuję bardzo

 

Patroni medialni

lubuszaninfutbolowo3

tvl trz

 

licznik odwiedzin Joomla