Efektowny Lubuszanin

Lubuszanin Trzcianka - Tarnovia Tarnowo Podgórne 5:0 (2:0)

35', 64' Paweł Iwanicki, 37' Mateusz Kosidło, 54' Michał Wawszczak, 67' Jakub Budzyń

Lubuszanin Tarnnovia 5 0

 Kapitalne widowisko zafundowali kibicom gracze Lubuszanina, którzy odprawili z kwitkiem będącą na fali Tarnovię Tarnowo Podgórne. Goście, którzy odnieśli pięć ligowych zwycięstw z rzędu tym razem musieli przełknąć gorycz porażki. Stracili pięć goli nie uzyskując żadnego.

Początek meczu to sytuacje bramkowe z obydwu stron. Bez wątpienia najlepszą zmarnował lider klasyfikacji strzelców Bartosz Ślusarski (9 goli), który w 25 minucie w dogodnej sytuacji nie potrafił pokonać Damiana Zamiara. Błażej Nowak zablokował uderzenie napastnika gości. W odpowiedzi w 32 minucie Paweł Wicher z bliskiej odległości uderzył na bramkę ale Dmytro Jakowczenko na posterunku.

Paweł Wicher uderza na bramkę interweniuje Jewtucheno
Po następnych trzech minutach stały fragment gry dla podopiecznych Jarosława Feciucha. Precyzyjne dośrodkowanie Jakuba Budzynia w pole karne strzał głową kapitana Pawła Iwanickiego ląduje w siatce. Nie minęły dwie minuty i bramkarz gości po raz drugi wyciągnął piłkę z siatki tym razem w zamieszaniu podbramowym instynktem strzelca błysnął wychowanek Mateusz Kosidło, który z bliskiej odległości pokonał goalkipera gości.

Mateusz Kosidło z golem w Trzciance

Do przerwy dwubramkowe prowadzenie Lubuszanina.
Po zmianie stron w zespole gości nastąpiła zmiana bramkarzy. Okazało się że wprowadzony po przerwie Jacek Brzuśkiewicz wyciągnął trzy razy piłkę z siatki. Najpierw po szkolnym błędzie w obronie Adriana Kaliszana w 54 minucie z prezentu skorzystał Michał Wawszczak, który przejął piłkę pobiegł na bramkę i ładnym plasowanym strzałem podwyższył prowadzenie.

W 64 minucie w polu karnym został sfaulowany Daniel Ratajczak i sędzia główny Marcin Filip Nawrocki z Poznania bez wahania podyktował rzut karny

Daniel Ratajczak faulowany

Pewnym egzekutorem jedenastki Paweł Iwanicki. Wynik meczu w 67 minucie ustalił Jakub Budzyń, który uszczęśliwił kibiców, działaczy i całą drużynę.

Lubuszanin na tle Tarnovii zaprezentował wyborną formę. Goście po utracie do przerwy dwóch goli nie zagrali już z takim zaangażowaniem jak w początkowej fazie meczu i wyjechali z Trzcianki z bagażem pięciu goli. Podopieczni Jarosława Feciucha potwierdzili, że jako zespół tworzą monolit, liderują tabeli i są jedynym zespołem bez porażki.

radość11 kolejka tabela

11 wyniki

 

Patroni medialni

lubuszaninfutbolowo3

tvl trz

 

licznik odwiedzin Joomla