Nowa jakość w Lubuszaninie

W nadchodzącym sezonie pojawią się w Lubuszaninie nowe twarze, zawodnicy którzy mam nadzieję wniosą nową jakość. Będziemy chcieli zdobyć jak największą liczbę punktów i po raz kolejny być wiodącą drużyną w lidze

Jarosław Feciuch

Jarosław Feciuch trener Lubuszanina Trzcianka

 

- 3 miejsce Lubuszanina w sezonie 2015/2016 - 59 punktów 17 zwycięstw 8 remisów 5 porażek. Jaki to był sezon okiem trenera?

- Był to sezon dobry , zajęcie 3 miejsca uważam za pozytywny wynik . Myślę jednak , że mieliśmy ogromnego pecha , spowodowanego kontuzjami najważniejszych zawodników w zespole , zawodników którzy stanowili o sile zespołu , o tym jak ta gra wyglądała . Zaczęło się od kontuzji Pawła Iwanickiego , następnie Pawła Wichra i Wojciecha Szwedka. Były to kontuzje mechaniczne spowodowane przez przeciwników . Jestem przekonany o tym , że gdyby nas te kontuzje ominęły do ostatniej kolejki walczylibyśmy z Wartą Międzychód o wygranie ligi , a tak zabrakło nam trochę argumentów i potraciliśmy sporo punktów w rundzie rewanżowej .

 - W kolejnym sezonie sukcesywnie wprowadzani są wychowankowie do pierwszego składu. To szczególnie cieszy...

- Kto ze mną pracował , wie że nie boje się wprowadzać młodych, ambitnych, głodnych sukcesu zawodników. Uważam że właśnie Ci zawodnicy będą przyszłością drużyny. Od kiedy jestem tutaj trenerem , zadebiutowała ogromna ilość młodych zawodników w zespole seniorskim i wiem że kolejni niedługo zadebiutują. Wszystko zależy od ich zaangażowana na treningach i chęci rozwijania się w zespole seniorskim. Głęboko w nich wierzę .

 - Kibice wiedzą, że trenerem nadal będzie Jarosław Feciuch, ale zadają pytanie czy uda się utrzymać skład i podtrzymywać zwycięską passę.

- Już wiemy że skład z minionego sezonu się zmieni , na ile dowiemy się w najbliższych dniach . Niektórzy zawodnicy są zmuszeni zrezygnować z powodów rodzinnych, zawodowych. Są również zawodnicy którzy dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów , są także zawodnicy którzy skorzystali z ofert innych klubów . Na pewno również w nadchodzącym sezonie pojawią się w Lubuszaninie nowe twarze , zawodnicy którzy będą mieli wnieść nową jakość .

 - Przygotowania do sezonu rozpoczęte, znani są już sparingpartnerzy...

- Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęliśmy 08.07.201. Sezon 2016/2017 rozpoczniemy 6/7 sierpnia. Pierwszy sparing rozegramy już w najbliższą sobotę z Lechem II Poznań we Wronkach, a pozostałe sparingi 20.07 (środa) - Fortuna Wieleń (Trzcianka), 23.07 (sobota) - Lubuszanin Drezdenko (Trzcianka), 27.07 (środa) - Orkan Śmiłowo (Trzcianka), 30.07 (sobota) - Błękitni Wronki (Trzcianka), 02.08. (wtorek) - FA Szamotuły (Trzcianka)

 - IV liga wielkopolska grupa północ sezon 2016/2017 bez wątpienia będzie mocniejsza oprócz spadkowiczów Nielby Wągrowiec i Unii Swarzędz nowymin zespołami będą Zieloni Lubosz, Pogoń Łobżenica i Luboński KS. Na co stać Lubuszanina i czy został przez Zarząd wyznaczony jakiś cel?

- Myślę, że spadkowicze z 3 ligi podniosą poziom naszej grupy, liga będzie jeszcze bardziej wyrównana i zacięta. Wielką niewiadomą są zawsze beniaminkowie, jak poradzą sobie w wyższej lidze, zapowiada się interesujący sezon. My natomiast będziemy chcieli zdobyć jak największą liczbę punktów i po raz kolejny być wiodącą drużyną w lidze.

 - Dziękuję za rozmowę

Dziękuję bardzo

Patroni medialni

lubuszaninfutbolowo3

tvl trz

 

licznik odwiedzin Joomla