Lubu z pełną pulą z beniaminkiem

Dwa gole Adriana Pietrowskiego z rzutów karnych i  Pawła Iwanickiego zapewniły wygraną w Poznaniu z miejscowym TPS- em 3:2. Gospodarze prowadzili do przerwy po trafieniu Kamila Lulki, goście w drugiej połowie odpowiedzieli w 7 minut strzelając trzy gole. Wynik meczu ustalił w 90 minucie Jędrzej Drame.

TPS Winogrady Poznań - Lubuszanin Trzcianka 2:3 (1:0)                    Kamil Lulka 41', Jędrzej Drame 90' dla TPS Winogrady Poznań - Adrian Pietrowski x2 63' (karny), 70' (karny), Paweł Iwanicki 64'

tps z lubu

Skład Lubuszanina: Łukasz Benedykciński - Bartosz Wrzosek, Piotr Ziopaja, Piotr Przygocki, Adrian Pietrowski, Michał Pakuła (46' Krystian Feciuch), Rafał Majtyka (77' Kacper Grygier), Wiesław Natkaniec (46' Orlando Kpassa), Mikołaj Łuczak (46' Emihrad Mchedlidze), Paweł Iwanicki, Paweł Wicher

TPS Wiinogrady Lubuszanin Trzcianka 2 3

Lubuszanin przystąpił do meczu 7 kolejki z beniaminkiem IV ligi bez pauzujacego za kartki Jakuba Czaplińskiego, kontuzjowanych Marcina Budnika, Bartosza Dudy, Błażeja Nowaka. Początek spotkania to przewaga Naszej drużyny najlepsza okazja na objęcie prowadzenia po uderzeniu Pawła Wichra jednak kapitalnie w bramce miejscowych interweniował Witold Apanasewicz. Kolejne nieudane próby w pierwszej połowie po strzałach Adriana Pietrowskiego i  kapitana drużyny Pawła Iwanickiego. Gdy wydawało się, że bliżej pierwszego gola w meczu będzie Lubuszanin niespodziewanie młody zespół z Poznania objął prowadzenie po trafieniu Kamila Lulki. Do przerwy jednobramkowe prowadzenie miejscowych.Po zmianie stron trener biało-niebieskich Jarosław Feciuch dokonał trzech zmian na boisku pojawili się Krystian Feciuch, Emihrad Mchedlidze i Orlande Kpassa. Spodziewany efekt bramkowy nastąpił pomiędzy 63- cią a 70- tą minutą. Najpierw Paweł Wicher został sfaulowany w polu karnym przez obrońcę i sędzia główny Mikołaj Opic z Przyprostyni podyktował rzut karny. Skutecznym egzekutorem jedenastki Adrian Pietrowski. Po minucie składna zespołowa akcja Lubuszanina zakończona ładnym plasowanym strzałem Pawła Iwanickiego i bramkarz miejscowych po raz drugi wyciągnął piłkę z siatki. Podopieczni Jarosława Feciucha poszli za ciosem. Ponownie Paweł Wicher znalazł się w polu karnym, został sfaulowany i ponownie sędzia główny nie miał wątpliwości i jeszcze raz rzut karny. Próbę nerwów ponownie wytrzymał Adrian Pietrowski i dwubramkowe prowadzenie przyjezdnych stało się faktem. Ambitni poznaniacy przeprowadził kontrę w 90 minucie dokładne podanie z głębi pola futbolówkę przejął Jędrzej Drame zdecydował się na strzał i drugi gol po stronie miejscowych. To jednak wszystko na co było stać tego dnia ekipę TPS- u Winogrady.

TPS Winogrady Poznań Lubuszanin Trzcianka 2 3

7 kolejka wyniki

7 kolejka tabela

W najbliższą środę 18 września Lubuszanin przed własną publicznością zagra z zamykającą ligową tabelę Olimpią Koło. Początek meczu o godzinie 17- tej. Zapraszamy kibiców