Finał - 5 czerwca w Środzie Wielkopolskiej

Lubuszanin Trzcianka - Polonia Środa Wielkopolska  0:4 (0:1)

Lubuszanin Polonia puchar

Skład Lubuszanina Trzcianka: Wojciech Olesiński - Mateusz Bany (61' Piotr Ziopaja), Radosław Barabasz, Eryk Krysztopowicz (66' Wojciech Szwedek), Dariusz Juracki (61' Mikołaj Łuczak), Jakub Czapliński, Dawid Zieliński, Kacper Grygier, Łukasz Cyruk (75' Wiesław Natkaniec), Paweł Iwanicki, Paweł Wicher

Skład Polonii Środa Wielkopolska: Łukasz Radliński - Adam Borucki, Damian Buczma (80' Adrian Chopcia), Jakub Wilk (56' Krystian Pawlak), Szymon Zgarda, Jędrzej Kujawa (73' Kacper Nowak),Krzysztof Bartoszak (67' Michał Gurzyński), Adam Gajda,  Piotr Skrobosiński, Oskar Kozłowski, Luiz Henriquez

lubuszanin polonia puchar polski

Już w 2 minucie stały fragment gry dla gości dośrodkowanie z rzutu rożnego Jakuba Wilka wprost na głowę Luiza Henrigueza, który ładnym strzałem głową otworzył wynik meczu. Lubuszanin próbował  dwukrotnie w 6 minucie Łukasz Cyruk broni Łukasz Radliński i w 8 minucie Dawid Zieliński strzał obok bramki.

Lubuszanin Polonia puchar polski 2

W 27 minucie najlepsza okazja dla Naszej drużyny Paweł Iwanicki zwlekał z oddaniem strzału i obrońca Polonii wybił piłkę.Próbował jeszcze Kacper Grygier tuż obok słupka. W 35 minucie goście z okazją dośrodkownie Jędrzeja Kujawy strzał Adama Gajdy w słupek. W 45 minucie idealnej okazji na podwyższenie rezultatu nie wykorzystał Adam Gajda. Do przerwy jednobramkowe prowadzenie średzian.

Po zmianie stron w 52 minucie Oskar Kozłowski oddał kapitalny strzał piłka wylądowała w samym okienku Wojciecha Olesińskiego i dwubramkowe prowadzenie Polonii.Zespół ze Środy przejął kontrolę nad spotkaniem, kilka udanych interwencji Wojciecha Olesińskiego po uderzeniach Krzysztofa Bartoszaka, Krystiana Pawlaka, Adama Gajdy. W 82 minucie rzut rożny dla gości Adam Gajda zagrał do Luiza Henriqueza, który z przewrotki skierował piłkę do bramki (gol stadiony świata) !!! Wynik meczu ustalił w 88 min wprowadzony po przerwie Adam Chopcia. III- ligowa Polonia Środa awansowała do finału wielkopolskiego.

19.05.2019

Efektowna wygrana juniorów w Białośliwiu

Stella Białośliwie - Lubuszanin Trzcianka 2:9 (0:7)

Gole dla Lubuszanina: Iwanicki x4, Skupiński x3, Krysztopowicz, Łuczak

Białosliwie Trzcianka 2 9

Skład Lubuszanina: Skiba (79' Pomostowski) - Kowalski (62' Łachwa), Krzywonos (75' Szymczak), K. Karlak K, Błaszkiewicz - J. Karlak (36' Winiarski), Duszyński (69' Maszkowski), Duda (K), Krysztopowicz (46' Łuczak) - Iwanicki, Skupiński (46' Sonntag)

6' 0-1 Skupiński,12' 0-2 Iwanicki (karny), 21' 0-3 Skupiński, 22' 0-4 Krysztopowicz, 24' 0-5 Iwanicki, 27' 0-6 Iwanicki, 40' 0-7 Skupiński,47' 1-7 51' 1-8 Iwanicki, 58' 1-9 Łuczak, 83' 2-9

Kolejne spotkanie podopieczni Jakuba Ubychy juniorzy Lubuszanina zagrają w Trzciance 26 maja (niedziela) godz. 11:00. Rywalem Sokół Szamocin.