Efektownie z beniaminkiem

Lider IV ligi powrócił do wygrywania. Podopieczni Jarosława Feciucha pewnie pokonali zespół z Opatówka. Dwa gole uzyskał Guilherme, po trafieniu zaliczyli Dawid Zieliński, Dariusz Juracki i Paweł Iwanicki.

Lubuszanin Trzcianka - KS Opatówek  5:0 (3:0)

Skład Lubuszanina: Wojciech Olesiński - Radosław Barabasz, Mateusz Bany (60' Piotr Ziopaja), Dawid Zieliński, Dariusz Juracki, Jakub Czapliński, Łukasz Cyruk (60' Eryk Krysztopowicz), Paweł Iwanicki, Krystian Feciuch (46' Rafał Majtyka), Costa Macedo Guilerhme (70' Mikołaj Łuczak), Orlando Kpassa

lubu opatówek

Już w 1 minucie zamieszanie pod bramką Adama Dwornika po trójkowym zagraniu Krystian Feciuch, Guilehrme, Orlando Kpassa obrońca gości Jakub Budrowski wybił futbolówkę  W 2 minucie grożny strzał Stayko Stoyczewa pewnie broni Wojciech Olesiński. W 8 minucie uderzenie z 20 metra Łukasza Cyruka piłka odbija się od słupka. W odpowiedzi Nigeryjczyk Nbubuisi Nnanami obok bramki. Najlepsza okazja dla Lubuszanina po dośrodkowaniu Dariusza Jurackiego główka Orlando Kpassa ładna interwencja Adama Dwornika. W 30 minucie Costa Macedo Guilerme minął dwóch zawodników zespołu gości i ładnym plasowanym strzałem z 20metra otworzył wynik meczu.

lubuszanin opatówek

Następne minuty mecz pod dyktando Lubuszanina.Próba Łukasza Cyruka w 36 minucie nad bramką. W 42 minucie strzał na bramkę z 25 metra Krystiana Feciucha bramkarz gości wybił piłkę do boku i Guilehrme dopełnił formalności. Po dwóch minutach Lubuszanin z kolejnym trafieniem w po dośrodkowaniu Łukasza Cyruka z bliskiej odległosci uderzenie Dawida Zielińskiego i bramkarz gości po raz trzeci wyciągnął piłkę z siatki. Do przerwy trzybramkowe prowadzenie lidera tabeli.

Po zmianie stron Lubuszanin nie zwalniał tempa w 55 minucie strzał Dariusza Jurackiego i czterobramkowe prowadzenie stało się faktem.Goście ograliczyli się do obrony własnej bramki.W 79 minucie kapitan zespołu Paweł Iwanicki wykorzystał błąd bramkarza gości przy wyprowadzaniu piłki i ustalił wynik meczu.

500 kibiców którzy pojawili się na meczu po końcowym gwizdku sędziego Aleksandra Borowiaka z Poznania mogli być zadowoleni z postawy drużyny. Ozdobą meczu pierwsze trafienie w meczu autorstwa Guilehrme, który minął dwóch obrońców i ładnie strzelił z 20 metra. W dalszej fazie spotkania to pełna kontrola boiskowych wydarzeń lidera. Mecz zdecydowanie pod dyktando Naszej drużyny i bezdyskusyjna wygrana.

24 kolejka wyniki

Czołówka strzelców IV ligi wiellkopolskiej
20 - Michalski Jakub (Centra Ostrów Wielkopolski),
16 - Kuczyński Dawid (Pogoń Nowe Skalmierzyce),
15 - Kpassa Orlande (Lubuszanin Trzcianka), Pińczuk Gerard (Warta Międzychód)

24 kolejka tabela

W 25 kolejce lider IV ligi Lubuszanin zagra w derbowy wyjazdowym meczu z Orkanem Śmiłowo. Mecz w Śmiłowie zaplanowano na 6 kwietnia początek godzina 15:00.