Dziesięć goli w meczu i wygrana Lubuszanina!

Sparing - Wągrowiec

Unia Janikowo - Lubuszanin 4:6 (3:1)

M. Mysiak, W. Lewandowski, K. Kuropatwiński, samobójcza - dla Unii

M. Wawszczak x2, J. Czapliński, P. Wicher, M. Łuczak, D. Zieliński - dla Lubuszanina

W swoim czwartym meczu kontrolnym podczas okresu przygotowawczego, lider IV ligi wielkopolskiej MKS Hydro Lubuszanin Trzcianka pokonał w Wągrowcu lidera IV ligi kujawsko-pomorskiej Unię Janikowo 6-4. Mimo, iż podopieczni Jarosława Feciucha przegrywali do przerwy 1-3.

Początek dla Lubuszanina w 6 minucie Jakub Czapliński z bliskiej odległości dobił uderzenie w słupek i Lubuszanin objął prowadzenie. Drużyna Unii odpowiedziała szybko. W 16 minucie indywidualną akcję przeprowadził Maciej Mysiak, który doprowadził do wyrównania. Od tego momentu, zespół z Janikowa posiadał lekką przewagę, którą udokumentował dwoma kolejnymi golami. W 27 minucie, po rykoszecie, piłkę w naszej siatce umieścił głową Wojciech Lewandowski, a w 35 minucie Kamil Kuropatwiński podwyższył prowadzenie lidera IV ligi kujawsko-pomorskiej na 3-1 strzałem z ostrego kąta. Do przerwy dwubramkowe prowadzenie Unii Janikowo.

Po zmianie stron, Lubuszanin szybko odrobił straty. W 55 minucie sędzia podyktował rzut karny, po zagraniu ręką zawodnika z Janikowa, a Michał Wawszczak zamienił go na gola. Dziesięć minut później popularny "Giggs" ponownie pokonał bramkarza z rzutu karnego, tym razem podyktowanego po faulu w polu karnym i mieliśmy remis. Jednak po kolejnych siedmiu minutach to nasz sparingpartner wyszedł ponownie na prowadzenie po golu... Jakuba Czaplińskiego. Po zamieszaniu, piłka niefortunnie odbiła się od naszego zawodnika i wpadła do siatki. W 82 minucie, Paweł Wicher wykorzystał złe podanie obrońcy do bramkarza i doprowadził do wyrównania 4-4. Końcówka meczu należała jednak do naszego zespołu. Najpierw w 87 minucie Lubuszanin wyszedł pierwszy raz na prowadzenie po golu Mikołaja Łuczaka, a w 89 minucie wynik na 6-4 dla podopiecznych Jarosława Feciucha, uderzeniem głową ustalił Dawid Zieliński.

W kolejnym test-meczu, nasz zespół zmierzy się w Gorzowie Wielkopolskim z miejscowym III-ligowym Stilonem. Początek meczu w piątek (15 lutego) o godz.18:00.

Podopieczni Jarosława Feciucha rozegrają w sumie sześć meczów sparingowych:

- 19.01 Lech II Poznań (3 liga) - Popowo, godz.12:00, (3-3, gole: P. Wicher x2, M. Wawszczak)
- 26.01 Bałtyk Koszalin (3 liga) - Koszalin, godz.13:30, (1-2, gol. J. Czapliński)
- 02.02 Sparta Oborniki (Liga Międzyokręgowa) - Szamotuły, godz. 16:00, (2-0, gole: P. Wicher, Guilherme
- 09.02 Unia Janikowo (4 liga) - Wągrowiec, godz.13:00 (6-4, gole: M. Wawszczak x2, J. Czapliński, P. Wicher, M. Łuczak, D. Zieliński)
- 15.02 Stilon Gorzów Wlkp. (3 liga) - Gorzów Wlkp., godz.18:00,
- 19.02 Błękitni Wronki (Liga Międzyokręgowa) - Popowo,godz.18:00.

Następnie odbędą się już mecze o stawkę:
- 23.02 Radwan Lubasz (Puchar Polski) - Szamotuły, godz.18:30,
- 02.03 Unia Swarzędz (XX kolejka IV ligi) - Trzcianka, godz. 14:00.

sparing

Sparingi IV ligowców Lubuszanin Trzcianka - Unia Janikowo 6:4, Lech II Poznań - Nielba Wągrowiec 4;2, Unia Swarzędz Polonia Środa Wlkp 1:5, Warta Międzychód - Lech II Poznań 2:4, Zjednoczeni Trzemeszno - BKS Bydgoszcz 2:1, Sparta Szamotuły - Obra Kościan 0:6, Sokół Pniewy - Huragan Pobiedziska 1:1, Centra Ostrów Wlkp. - Piast Czekanów 3:1, Mieszko Gniezno - Tarnovia Tarnowo Podgórne 1:0, Piast Kobylin - KS Opatówek 1:6