Najniższy wymiar kary

Podopieczni Jarosława Feciucha odnieśli zasłużoną wygraną w Wągrowcu pokonując miejscową Nielbę 3:0. Do przerwy bez goli. Po zmianie stron mecz zdecydowanie pod dyktando Naszej drużyny i potwierdzenie efekt bramkowy.

Nielba kontra Lubu

Nielba Wągrowiec - Lubuszanin Trzcianka 0:3 (0:0)

gole dla Lubuszanina : Orlando Kpassa, Błażej Nowak i Kacper Grygier

Nielba Lubuszanin 0 3

Obydwa zespoły przystąpiły do rywalizacji po wygranych w kolejce nr 2 Lubuszanin z Olimpią Koło 4:0 u siebie, Nielba ze zwycięstwem w Nowych Skalmierzycach z Pogonią 2:1. Dla podopiecznych trenera gospodarzy Radosława Kołackiego pojedynek z Lubuszaninem był pierwszym przed własną publicznością (przyp. mecz I kolejki z Obrą Kościan został przełożony na inny termin). Po meczu zadowolony mógł być trener gości Jarosław Feciuch i jego drużyna, która okazała się zespołem piłkarsko lepszym.Do przerwy derbowy mecz na remis. Wśród gospodarzy swoje szanse mieli Jacek Figaszewski, Jakub Kubiński i Rafał Leśniewski na posterunku czujny Konrad Syldatk. Wśród gości próbowali Błażej Nowak, Paweł Iwanicki, Olekseii Tsapenko i Paweł Wicher na posterunku Patryk Łagodziński. Do przerwy bez goli. Po zmianie stron Nasza drużyna zagrała na miarę oczekiwań. Prowadzenie po golu lidera klasyfikacji strzelców Orlando Kpassa (5 goli). Błażej Nowak strzelił mocno na bramkę piłka odbiła się od słupka a wspomniany Orlando z bliskiej odległości dopełnił formalności. Okres zdecydowanej przewagi wykorzystany przez Błażeja Nowaka, który po ładnym strzale pokonał Patryka Łobodzińskiego i dwubramkowe prowadzenie. Podopieczni Jarosława Feciucha nie zwalniali tempa. Składna akcja zespołowa wprowadzony po przerwie Michał Wawszczak minął obrońców i bramkarza zagrał do będącego w polu karnym Kacpra Grygiera, który strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik meczu.

Od początku meczu mieliśmy przewagę w posiadaniu piłki, ale zespół Nielby dobrze sie bronił i w pierwszej połowie było mało sytuacji podbramkowych. W drugiej połowie konsekwentnie graliśmy to co było zakładane przed meczem i z każdą minutą zaczęliśmy być coraz groźniejsi pod bramka przeciwnika najpierw poprzeczka, potem dobra interwencja bramkarza Nielby, następnie słupek i dobitka Orlando dała nam prowadzenie. Mecz sie wtedy otworzył, zaczęło sie robić coraz więcej miejsca a nasz zespół dobrze to wykorzystał i zdobyliśmy kolejne dwie bramki. Trzy punkty zdobyte na ciężkim terenie cieszą, ale w sobotę kolejne trudne spotkanie i myślimy juz tylko o nim potwierdził po meczu zawodnik Lubuszanina Błażej Nowak