Zimny prysznic na inaugurację

Porażka Lubuszanina w Swarzędzu z miejscową Unią 3:1. Gospodarze choć od 30 minuty grali w osłabieniu (Filip Soboń zobaczył drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną) jednak zainkasowali trzy punkty. Tak naprawdę wynik końcowy nie odzwierciedla tego co działo się na boisku.Unia Swarzędz Lubuszanin Trzcianka 31

W gorące popołudnie na  stadionie w Swarzędzu nastąpiła inauguracja IV ligi. Lubuszanin w konfrontacji z miejscową Unią przystąpił do rywalizacji bez narzekających na urazy Błażeja Nowaka, Dawida Zielińskiego i Dariusza Jurackiego. Trener Jarosław Feciuch w wyjściowej jedenastce desygnował do gry czterech młodzieżowców zagrali Konrad Syldetk, Mikołaj Łuczak, Eryk Krysztopowicz i Kacper Grygier. Wśród gospodarzy tylko jeden młodzieżowiec Mikołaj Nowak. Najlepsza okazja w pierwszej części dla miejscowych strzał z rzutu wolnego Tomasza Neumanna pewnie obronił nowy bramkarz Lubuszanina 18- letni Konrad Syldetk. W odpowiedzi doskonała okazja Michała Wawszczaka, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem Andrzejem Budnikiem trafił prosto w goallkipera. Do przerwy bez goli. Po zmianie stron podyktowane dwa rzuty karne dla gospodarzy. Sędzia Maciej Ziółkowski z Kalisza dwukrotnie bez wahania wskazał na wapno, jednak zdaniem obserwatorów decyzje bez wątpienia problematyczne. W 48 minucie skutecznym egzekutorem jedenastki Wojciech Antczak, w 66 minucie na dwa do zera podwyższył Krystian Antczak. Nasza drużyna odpowiedziała w 77 minucie dośrodkowanie z głębi pola Wieslaw Natkaniec zagrał precyzyjne do nowego zawodnika Lubuszanina 21- letniego napastnika z Wybrzeża Kości Słoniowej Orlando Kpassa, który ładnym strzałem głową skierował piłkę w same okienko. Po uzyskaniu gola wiele pracy miał bramkarz swarzędzkiej Unii Andrzej Budnik jednak z każdej sytuacji bramkowej wychodził obronną ręką. Swoje okazje mieli Kacper Grygier, Krystian Feciuch Paweł Wicher i Paweł Iwanicki. W doliczonym czasie gry, kiedy podopieczni Jarosława Feciucha dążyli do wyrównania trzeciego gola po klasycznej kontrze uzyskał Mateusz Świergiel i tym samym ustalił wynik meczu.

Unia Swarzędz Lubuszanin Trzcianka

1 kolejka wyn1 kolejka tab

W 2 kolejce IV ligi Lubuszanin przed własną publiczością zagra z Olimpią Koło. Początek sobotniego meczu 11 sierpnia godz 17:00