Pokazali charakter

Podopieczni Jarosława Feciucha z kolejną pełną pulą w IV ligowym meczu. Tym razem wygrana u siebie z Gromem Plewiska . Do przerwy Lubuszanin z prowadzeniem po golu do szatni autorstwa Dawida Zielińskiego. Goście po dwóch trafieniach w drugiej odsłonie prowadzili 2:1. Do 77 minuty przyjezdni utrzymywali korzystny rezultat jednak gole Pawła Wichra i Błażeja Nowaka zadecydowały o czternastym zwycięstwie w sezonie.

Lubuszanin z Gromem

To był horror przy Piotra Skargi! Lubuszanin prowadził 1:0, przegrywał 1:2, aby wygrać całe spotkanie 3:2. Kibice na brak emocji na stadionie trzcianeckiego OSIR- u nie mogli narzekać. Już pierwsze minuty potwierdziły że przyjezdni chcą zmazać plamę po porażce u siebie z Pogonią Łobżenica 0:2. Daniela Jankowskiego na początku meczu próbowali pokonać Patryk Niemczyk i Szymon Każmierowski jednak szanse zostały zmarnowane. Powracający do składu Lubuszanina Paweł Wicher (przyp. pauzujący za czerwoną kartkę w meczu z Iskrą Szydłowo) miał dwie okazje na pokonanie bramkarza gości, ale pewnie spisywał się w bramce Rafał Korbik. Jeszcze w boczną siatkę strzał z bliskiej odległości Pawła Iwanickiego. Gdy wydawało się że pierwsza połowa zakończy się remisem w 45 minucie gol do szatni w zamieszaniu podbramkowym Dawid Zieliński zdobywa gola dla Lubuszanina.

Lubuszanin Trzcianka Grom Plewiska 3 2

Druga połowa meczu nie mogła chyba się lepiej zacząć dla przyjezdnych. W pierwszej akcji po zmianie stron Szymon Każmierowski z bliskiej odległości pokonał Daniela Jankowskiego. Podopieczni Marka Kamińskiego poszli za ciosem w 53 minucie akcję całego zespołu piękny strzał pod poprzeczkę Franciszka Siwka i sytuacja zrobiła się bardzo nieciekawa. To na co zawodnicy pracowali przez cały mecz wymykało im się. Goście przeszkadzali w grze nie kreowali gry, co chwilę faulowali, chcieli dowieść korzystny rezultat do samego końca. Gra faul gości spowodowała że Dawid Puchacz, który pojawił się na boisku po przerwie ujrzał czerwoną kartkę.

walka Lubuszanin Grom

W 77 minucie ładna akcja Lubuszanina zagranie Mateusza Kaczora do Pawła Wichra, który z bliskiej odległości pokonuje Rafała Korbka i tym samym doprowadza do wyrównania. W końcu nadeszła 90 minuta. Piękna zespołowa akcja z  pierwszej piłki Błażej Nowak - Pawel Iwanicki  - Michał Wawszczak i ponownie Błażej Nowak, który ładnym strzałem ustala wynik rywalizacji.

Zwycięstwo Lubuszanina z Gr dromem Plewiska stało się faktem. Zespół zagrał do samego końca, pokazał siłę i awansował na 3 miejsce w IV ligowej tabeli.

23 KOLEJKA

23 KOLEJKA TABELA

Podopieczni Jarosława Feciucha w kolejnym meczu ligowym zagrają w Trzciance 1 maja (wtorek) godz 12:00 rywalem Wełna Skoki.