Przerwana zwycięska passa

Do 60 minuty stroną dominującą meczu Unia Swarzędz - Lubuszanin Trzcianka byli przyjezdni, którzy stworzyli sobie więcej klarownych sytuacji bramkowych. Niestety końcowe 30 minut negatywnym bohaterem sędzia Tomasz Poprawa z Łaszczyna. Zdaniem obserwatorów stronnicze sędziowanie wszystko w jedną stronę podyktowany rzut karny, czerwona kartka dla Pawła Nawrockiego, żółte kartki z kapelusza, zdecydowanie błędne decyzje z którymi nie można się zgodzić. Szkoda bo zagrały wyrównane zespoły, końcowy wynik jest zdecydowalnie mylący.

Unia Swarzędz - Lubuszanin Trzcianka 4:1 (1:1)

1:0 9' Krzysztof Stępiński 1:1 37' Paweł Iwanicki (fot) 2:1 61' Krzysztof Stępiński 3:1 67' rzut karny Tomasz Neumann 4:1 80' Tomasz Węcławek

gol Paweł Iwanicki

Skład Lubuszanina Trzcianka: Przemysław Nalewajek - Mateusz Kaczor, Krystian Feciuch, Dariusz Juracki, Błażej Nowak, Olekseii Tsapenko, Paweł Iwanicki, Eryk Krysztopowicz, Dawid Zieliński, Michał Wawszczak, Wojciech Szwedek

Od samego początku przewaga Lubuszanina. Trzykrotnie próbował Błażej Nowak, Mateusz Kaczor, Krystian Feciuch brakowało jednak skuteczności.

Błażej Nowak rzut wolny z Swarzędzu

Gospodarze w 9 minucie po kontrze uzyskali gola. Mateusz Świergiel dośrodkował do Krzysztofa Stępińskiego, który pewnym uderzeniem z bliskiej odległości otworzył wynik meczu. Podopieczni Jarosława Feciucha odpowiedzieli w 37 minucie ze stałego fragmentu gry. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Wojciecha Szwedka strzał głową Pawła Iwanickiego znalazł drogę do siatki. Do przerwy remisowo.

Po zmianie stron kolejne próby Lubuszanina na objęcie prowadzenia próbowali ponownie Błażej Nowak, Krystian Feciuch. Do 60 minuty stroną dominującą meczu Unia Swarzędz - Lubuszanin Trzcianka byli przyjezdni, którzy stworzyli sobie więcej klarownych sytuacji bramkowych. Niestety końcowe 30 minut negatywnym bohaterem sędzia Tomasz Poprawa z Łaszczyna. Zdaniem obserwatorów stronnicze sędziowanie wszystko w jedną stronę podyktowany rzut karny, czerwona kartka dla Pawła Nawrockiego, żółte kartki z kapelusza, zdecydowanie błędne decyzje z którymi nie można się zgodzić. Szkoda bo zagrały wyrównane zespoły, końcowy wynik jest zdecydowalnie mylący. Niespodziewanie w 61 minucie Krzysztof Stępiński  zdobył drugą bramkę dla miejscowych. Stracony gol podciął skrzydła Lubuszaninowi. Na domiar złego poważny błąd sędziego, który podyktował rzut karny choć faulu było próżno szukać. Podwyższył Tomasz Neumann, który w 67 minucie skorzystał z prezentu i wykorzystał jedenastkę. W  80 minucie Tomasz Węcławek ustalił końcowy wynik

22 kol wyniki

22 kol tabela

W kolejnym meczu podopieczni Jarosława Feciucha zagrają w Wysokiej z miejscowym GLKS- em. Spotkanie zostanie rozegrane awansem z 23 kolejki. Początek derbowego pojedynku 18 kwietnia o godzinie 18- tej. Zapraszamy do Wysokiej na spotkanie Lubuszanina