20.09.2017

Lubuszanin gra dalej

Nie było niespodzianki bo być nie mogło. Podopieczni Jarosława Feciucha  w spotkaniu II rundy Pucharu Polski OZPN Piła w  Pęckowie dominowali we wszystkich elementach piłkarskiego rzemiosła i odnieśli pewną wygraną 5:0. Na listę strzelców wpisali się Paweł Iwanicki x 2, Błażej Nowak, Daniel Ratajczak i Krystian Feciuch

Orzeł Pęckowo Lubuszanin Trzcianka 0 5

II runda Pucharu Polski OZPN Piła 20 września 2017

Orzeł Pęckowo - Lubuszanin Trzcianka 0:5 (0:1)

Skład Lubuszanina: Damian Zamiar - Eryk Krysztopowicz (72' Wojciech Szwedek), Mateusz Kaczor, Marek Hermanowicz, Wiesław Natkaniec (72' Mikołaj Łuczak) - Szymon  Świderski (46' Szymon Sierżant), Krystian Feciuch, Paweł Iwanicki, Błażej Nowak (61' Kamil Pawlicki) - Michał Wawszczak (46' Daniel Ratajczak), Paweł Wicher (46' Mateusz Kosidło)

Od samego początku przygniatającą przewagę posiadała Nasza drużyna. Dość powiedzieć że w pierwszych 45 minutach Lubuszanin miał aż 13 dogodnych sytuacji jednak z bardzo dobrze w bramce interweniował Barłomiej Soboń. Okres przewagi udokumentowany trafieniem z rzutu karnego w 29 minucie pewnym egzekutorem jedenastki Błażej Nowak. Po zmianie stron kolejne dogodne sytuacje dwa gole uzyskał Paweł Iwanicki i Daniel Ratajczak. Strzelanie zakończył Krystian Feciuch, który pewnie wykorzystał w końcowych fragmentach meczu rzut karny.Rywalem Lubuszanina w dalszej fazie rozgrywek będzie ekipa Drawy Krzyż, która zdecydowanie pokonała Iskrę Wyszyny 3:0.

Grad goli w Jędrzejewie gdzie miejscowy Wenus po 90 minutach zremisował z liderem pilskiej okręgówki Płomieniem Połajewo 4:4. W rzutach karnych lepsi okazali się podopieczni Włodzimierza Michalskiego wygrywając 5:4. Niespodziankę sprawił Radwan Lubasz . Podopieczni Wojciecha Kałużyńskiego wyeliminowali czwartoligową Wełnę Skoki. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis, a w rzutach karnych gospodarze wygrali 4:3. Bohaterem miejscowych został bramkarz, Tomasz Helak, który obronił dwa rzuty karne i sam wykorzystał decydującą jedenastkę.Rzuty karne zadecydowały również w meczu w Czarnkowie gdzie rezerwy czarnkowskiej Noteci wygrały z LZS Trzcianka w karnych 7:6 po 90 minutach było 1:1.Osiem goli w pojedynku Orła Gulcz z Huraganem Młynkowo goście zdobyli pięć goli stracili trzy ale awansowali dalej. Awans bez gry uzyskała ekipa Golnicy Ryczywół, która otrzymała walkower, goście z Sokoła Damasławek wycofali się z rozgrywek Pucharu Polski i nie przyjechali do Ryczywołu.

Radwan Lubasz - Wełna Skoki 0:0 k. 4:3
Golnica Ryczywół - Sokół Damasławek walkower 3:0 goście wycofali się z rozgrywek
Zamek Gołańcz - Nielba Wągrowiec 1:3

III runda Pucharu Polski OZPN Piła wszystkie mecze 4 pażdziernika (środa) godzina 16:00