Wakacyjna forma Lubuszanina

Nie tak miało wyglądać inauguracyjne spotkanie w Tarnowie Podgórnym gdzie miejscowa Tarnovia zdecydowanie pokonała Lubuszanina 4:0. Szybko uzyskany gol autorstwa Błażeja Telichowskiego już w 6 minucie ustawił mecz. Gospodarze przeważali jeszcze w 44 minucie na listę strzelców wpisał się Zbigniew Zakrzewski. W drugiej połowie dzieła dopełnił dwukrotnie Bartosz Ślusarski w 77 i 83 minucie.

Tarnovia Tarnowo Podgórne - Lubuszanin Trzcianka 4:0 (2:0)

Tarnovia Lubuszanin 4 0

Skład Lubuszanina: Damian Zamiar - Eryk Krysztopowicz (46' Kacper Grygier), Adam Śniegowski (46' Mateusz Kaczor), Dawid Zieliński, Wojciech Szwedek, Daniel Ratajczak (20' Szymon Świderski), Paweł Wicher (46' Marek Hermanowicz), Krystian Feciuch, Paweł Iwanicki, Błażej Nowak, Michał Wawszczak

Tarnovia Tarnowo Lubuszanin Trzcianka 4 0

Zagraliśmy słabe spotkanie potwierdził po meczu kapitan drużyny Paweł Iwanicki. Musimy wyciągnąć wnioski z tej bolesnej porażki dodał Damian Zamiar.

Lubuszanin w konfrontacji z faworyzowaną Tarnovią zaprezentował się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Od samego początku do głosu doszli miejscowi i pierwsza próba zakończyła się powodzeniem. W 6 minucie dośrodkowanie z głębi pola przejął Błażej Telichowski i zdecydował się na mocny plasowany strzał na bramkę i otworzył wynik meczu.Damian Zamiar bez szans na obronę.Gospodarze nie zwalniali tempa i chciel szybko wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Swoje szanse mieli Zbigniew Zakrzewski, dwukrotnie Bartosz Ślusarski jednak czujny w bramce Nasz goalkiper. Pierwsza okazja dla Lubuszanina w meczu w 27 minucie strzał z 15 metra oddał Michał Wawszczak ale na posterunku Jacek Brzuśkiewicz. Jeszcze raz w pierwszej części przed szansą na wyrównanie stanął Błażej Nowak, ale uderzył wysoko nad bramką. Gdy wydawało się że do przerwy na tablicy wyników będzie jednobramkowe prowadzenie formą błysnął wszędobylski, doświadczony Zbigniew Zakrzewski, który w polu karnym otrzymał precyzyjne podanie i nie dał szans Damianowi Zamiarowi.

Po zmianie stron trener Lubuszanina Jarosław Feciuch zdecydował się na potrójną zmianę. Boisko opuścili Eryk Krysztopowicz, Adam Śniegowski i Paweł Wicher a w ich miejsce pojawili się Mateusz Kaczor, Marek Hermanowicz i Kacper Grygier. I to właśnie Kacper Grygier stanął w 48 minucie przed szansą na gola. Wychowanek Lubuszanina uderzył piłkę jednak nad bramką. Grożne strzały na bramkę oddali jeszcze Marek Hermanowicz, Paweł Iwanicki i Michał Wawszczak bez powodzenia. W końcówce meczu przypomniał o sobie Bartosz Ślusarski, który w 77 i 83 minucie miał dwie dogodne sytuacje strzeleckie i dopełnił formalności.

Trzeba mieć nadzieję że w kolejnym ligowym meczu podopieczni Jarosława Feciucha odbudują formę i pokażą na co ich stać. Debiut w seniorskiej piłce ma za sobą 16- letni Eryk Krysztopowicz. Potwierdził że jeszcze wiele mu brakuje, ale będzie dalej pracował nad podwyższaniem swoich umiejętności.

Lubuszanin przegrał srogo i boleśnie.Przegraliśmy słusznie i bez żadnych argumentów, ale zespół się podniesie na pewno. Każdy zespół miewa słabsze dni.Na dobre i na złe Lubuszanin Trzcianka.Ta liga będzie na pewno ciekawa do końca podsumował napastnik Lubuszanina Michał Wawszczak