Lubuszanin Trzcianka - Iskra Szydłowo 2:2 (0:0)

Licznie zgromadzona publiczność zobaczyła mecz pełen walki i zaangażowania.

Z przebiegu meczu wynik remisowy jest sprawiedliwy.

Lubu z Iskrą

Lubuszanin Trzcianka: Damian Zamiar - Błażej Nowak, Przemysław Królak, Adam Śniegowski (66' Paweł Wicher), Wojciech Szwedek, Paweł Iwanicki, Jakub Budzyń, Jakub Budzyń, Jakub Mleczak(82' Bartosz Klinicki), Dominik Drzewiecki (78' Wiesław Natkaniec), Mateusz Kosidło (62' Daniel Ratajczak), Michał Wawszczak
Iskra Szydłowo: Olaf Bruski - Łukasz Kłączyński, Dariusz Juracki, Sebastian Mikołaczak, Marek Hermanowicz, Daniel Popiołek, Roman Michorek, Kacper Ciupa, Łukasz
Cyruk (73' Paweł Nawrocki), Kamil Kosiński, Adrian Pietrowski (82' Jan Turowiak)

Derby OZPN Piła w IV lidze pomiędzy Lubuszaninem Trzcianka a Iskrą Szydłowo to bez wątpienia wydarzenie rundy jesiennej 2016. Podopieczni Jarosława Feciucha przed własną publicznością w pięciu rozegranych meczach wygrali cztery razy (z Gromem Plewiska 1:0, z GKS- em Dopiewo 3:1, z Unią Swarzędz 3:0, z GLKS- em Wysoka 5:1) i raz zremisowali z Wartą Międzychód 3:3. Podopieczni Tomasza Kowalskiego w trzech wyjazdowych meczach odnieśli trzy wygrane z Tarnovią Tarnowo Podgórne 3:2, z Zielonymi Lubosz 3:1 i z Pogonią Łobżenica 4:0.

Lubuszanin Trzcianka Iskra Szydłowo 2 2

Pierwsza dogodna sytuacja dla zespołu gości w 6 minucie Adrian Piotrowski minął Damiana Zamiara zagrał w pole karne do Kacpra Ciupy, który nie opanował piłki. W odpowiedzi strzał w 10 minucie Wojciecha Szwedka obok bramki. Po kolejnych dwóch minutach uderzenie Kamila Kosińskiego ładnie broni Damian Zamiar. W 16 minucie ładna składna akcja Lubuszanina kapitan zespołu Paweł Iwanicki zagrał do Michała Wawszczaka który oddał strzał ładnie obronił Olaf Bruski.W 20 minucie Roman Michorek zdecydował się na uderzenie zza linii karnego na posterunku Damian Zamiar. Nie minęły kolejne dwie minuty stały fragment gry dla Lubuszanina Błażej Nowak obok bramki. Próbowali jeszcze Mateusz Kosidło, Jakub Mleczak bez powodzenia. Do przerwy bez goli.

kibice Lubu kontra Iskra

Po zmianie stron w 48 minucie stały fragment gry z rzutu rożnego dla gości. Po dośrodkowaniu Daniela Popiołka i odegraniu Kacpra Ciupy strzał głową Łukasza Cyruka wyprowadza przyjezdnych na prowadzenie. W 55 minucie próba Pawła Iwanickiego strzał głową obok bramki. W 65 minucie Kamil Kosiński wykorzystał błąd Adama Śniegowskiego i zespół gości objął dwubramkowe prowadzenie. W 68 minucie rzut wolny dla Lubuszanina dośrodkowanie Jakuba Budzynia i celny strzał głową Przemysława Królaka. w 76 minucie ponownie po dośrodkowaniu Jakuba Budzynia i celny strzał Pawła Iwanickiego. Lubuszanin przejął inicjatywę. Dogodna sytuacja Michała Wawszczaka jednak strzał obok bramki. Łukasz Kłączyński za faul na Michale Wawszczaku po drugiej żółtej a w kosekwencji czerwonej kartce musiał opuścić boisko. W 84 minucie w sytuacji sam na sam Jan Turkowiak kapitalnie broni Damian Zamiar. Jeszcze w końcowych fragmentach rzut wolny Jakub Budzyń tuż obok słupka i podział punktów staje się faktem.

Spotkanie Lubuszanina z Iskrą stało do dobrym poziomie sportowym i mogło się podobać. Obydwa zespoły jeszcze nie przegrały w lidze.