Udana inauguracja

Podopieczni Jarosława Feciucha zainkasowali trzy punkty ze spadkowiczem z III ligi Unią Swarzędz wygrywając 3:0. Dwa gole uzyskał Dominik Drzewiecki jedno trafienie autorstwa kapitana Pawła Iwanickiego

Udana inauguracja Lubu

Skład Lubuszanina: Damian Zamiar - Wojciech Szwedek, Przemysław Królak, Adam Śniegowski, Mateusz Kaczor - Dominik Drzewiecki (78' Wiesław Natkaniec), Jakub Mleczak (75' Bartosz Klinicki), Paweł Iwanicki, Jakub Budzyń, Mateusz Kosidło (65' Daniel Ratajczak) - Paweł Wicher (62' Michał Wawszczak)

Mecz Lubuszanina ze spadkowiczem z III ligi Unią Swarzędz na dobrym poziomie sportowym. Obydwa zespoły stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji bramkowych. Pierwsza próba kapitana Lubuszanina Pawła Iwanckiego tuż obok słupka. W odpowiedzi po zamieszaniu podbramkowym Marek Gołembowski trafił w poprzeczkę. W 20 minucie świetny strzał z dystansu Jakuba Budzynia obronił bramkarz Andrzej Budnik. Najlepsza okazja dla przyjezdnych w 28 minucie po strzale z 20 metra Bartosza Żołądkiewicza, jednak kapitalnie między słupkami spisał się Damian Zamiar, przerzucając futbolówkę nad poprzeczką. Odpowiedź Lubuszanina była natychmiastowa, gdyż minutę później, Jakub Budzyń uderzył świetnie z dystansu, jednak minimalnie niecelnie. Do przerwy zatem bez goli.

Lubuszanin kontra Swarzędz

Po zmianie stron, pierwszą groźną sytuację stworzyli podopieczni Jarosława Feciucha. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Jakuba Budzynia, strzał Pawła Iwanickiego z trudem obronił bramkarz gości. Częściej pod polem karnym rywala byli nasi zawodnicy. W 60 minucie, podanie Jakuba Budzynia na czystą pozycję do Dominika Drzewieckiego zakończyło się golem i objęciem prowadzenia przez Lubuszanin.Dominik Drzewiecki gol nr 1

Trzcianecka drużyna poszła za ciosem i niespełna trzy minuty później, uderzenie Dominika Drzewieckiego z dystansu zaskoczyło bramkarza Unii i Lubuszanin wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Goście mieli swoje okazje ale czujny w bramce Damian Zamiar. Lubuszanin wyprowadzał groźne kontry, a bliski zdobycia gola był Mateusz Kosidło, czy uderzający przewrotką Michał Wawszczak zabrakło niewiele.

W 93 minucie dośrodkowanie Jakuba Budzynia w pole karne zakończyło się bramką kapitana Pawła Iwanickiego, który umieścił piłkę w siatce uderzeniem głową.

gol Iwan

W następnej kolejce, Lubuszanin zagra w Obornikach z miejscową Spartą. Początek meczu w sobotę o godz.11:00.Zapraszamy do Obornik