Czwarta wygrana w czwartym sparingowym meczu

Podopieczni Jarosława Feciucha z kolejnym zwycięstwem w okresie przygotowawczym 2016. Tym razem nad Błękitnymi Wronki 5:1. Zespół gości występujący w poznańskiej okręgówce okazał się wymagającym rywalem. Wyżej notowany Lubuszanin zagrał jednak skutecznie co szczególnie cieszy przed inauguracją ligowego sezonu.

realizują plany

Lubuszanin Trzcianka - Błękitni Wronki  5:1 (2:1)

21' W. Szwedek, 43' J. Budzyń, 70', 74' zawodnik testowany, 88' M. Wawszczak - dla Lubuszanina

33' ? - dla Błękitnych

Skład Lubuszanina: zawodnik testowany 1 - W. Szwedek, zawodnik testowany 2, zawodnik testowany 3, W. Natkaniec - zawodnik testowany 4, J. Mleczak, J. Budzyń, P. Iwanicki, M. Kosidło - P. Wicher po zmianie stron weszli J. Koźlarek, M. Michałek, B. Klinicki, D. Ratajczak, M. Zwoliński, M. Wawszczak

Lubuszanin z Wronkami

Od samego początku trwała wyrównana walka. W 21 minucie w polu karnym sfaulowany został Mateusz Kosidło, a sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Paweł Iwanicki, ale jego strzał został obroniony przez bramkarza przyjezdnych, jednak dobitka Wojciecha Szwedka była skuteczna i celna. Dwanaście minut później, Błękitni wyprowadzili kontrę, po której pokonali bramkarza Lubuszanina i doprowadzili do wyrównania. Tuż przed przerwą, na strzał z dystansu zdecydował się Jakub Budzyń, który umieścił piłkę w siatce. Do przerwy jednobramkowe prowadzenie.

Jakub Budzyń przy piłce

Po zmianie stron przewagę posiadał Lubuszanin. W 70 głową gola zdobył testowany skrzydłowy, a niespełna cztery minuty później podwyższył wynik na 4-1, zdobywając swoje drugie trafienie w tym meczu. W 88 minucie Paweł Iwanicki zagrał do Michała Wawszczaka, który ustalił wynik meczu.

Ostatni sparing przed rozpoczęciem sezonu, Lubuszanin rozegra w najbliższy wtorek. Do Trzcianki przyjedzie wówczas Football Academy Szamotuły z byłym trenerem Lubuszanina - Marianem Kurowskim. Trenerem bramkarzy jest natomiast były bramkarz Lubuszanina - Jarosław Stróżyński. Początek meczu o godz.17:00 na boisku w Trzciance.